W ramach umów zawartych z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia Przychodnia Evomed realizuje nieodpłatnie świadczenia w następujących zakresach:
– otolaryngologii,
– neurologii,
– urologii,
– okulistyce,
– chirurgii ogólnej,
– ortopedii,
– dermatologii,
– ginekologii,
– kardiologii,
– diabetologii,
– psychiatrii.
Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni).
Nie są wymagane skierowania na konsultacje do lekarzy: ginekologa i psychiatry.
Dodatkowo funkcjonuje u nas poradnia endokrynologiczna oraz reumatologiczna, w której udzielane są świadczenia w formie komercyjnej.
Bardzo prosimy o wcześniejsze odwoływanie umówionych wizyt, w przypadku gdy pacjent nie może dotrzeć na wizytę.
Dzięki temu zostaną skrócone kolejki pacjentów oczekujących na wizytę do specjalistów.
Odwołanie wizyty jest obowiązkiem ustawowym.
“W przypadku gdy świadczeniobiorca nie może stawić się u świadczeniodawcy w terminie określonym w trybie ust. 2, 7 lub 8 lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę”.
Podstawa prawna:
Dz.U.2021.0.1285 t.j. – Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
W poradni okulistycznej spotkacie się Państwo z lekarzem specjalistą okulistyki, który po przeprowadzeniu wywiadu i badaniu lekarskim oceni stan zdrowia i wprowadzi odpowiednią terapię. W ramach poradni funkcjonuje pracownia perymetryczna, w której wykonywane są badania pola widzenia statyczne i kinetyczne za pomocą perymetru.
W gabinetach lekarskich znajdują się pokojowe zabiegowe (ciemnie), w których wykonywane są podstawowe badania okulistyczne:
– tomograf optyczny – REVO NX 130
– badanie pole widzenia – Perymetr kinetyczny
– sprawdzenie zmiany widoczne na dnie oka – Oftalmoskop
– laser okulistyczny – YAG
– po zabiegu zaćmy- Kapsulotomia
– badanie dna oka – lampa szczelinowa NSL-5Z
– badanie wad wzroku – AUTOREFRAKTOMETR typ LUCID, NETZ NRK-1
– badanie pomiaru ciśnienia i pomiaru grubości rogówki – tonometr z pachymetrem TOPCON CT-1P
– badanie ostrości wzroku – tablica okulistyczna
– tester wzroku – do badania zmierzchowego i olśnienia oraz inne badania wykorzystywane w Medycynie Pracy- OPTEC 5000G
Poradnia oferuje diagnostykę i leczenie chorób układu nerwowego w zakresach chorób mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych i funkcji nerwowo-mięśniowych, schorzeń z pograniczna neurologii i psychiatrii.
Najczęściej do konsultacji neurologicznej są kierowaniu chorzy z problemami : bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia czucia, osłabienie siły mięśniowej, drżenie kończyn i inne ruchy mimowolne, zaburzenia koordynacji ruchowej, utraty przytomności, zaburzenia pamięci, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, zaburzenia snu.
W oparciu o badanie przedmiotowe, uzupełnione badaniami dodatkowymi ( RTG/ EEG/ EMG/ Badania naczyniowe tt domózgowych/ TK/ MR ) neurolog rozpoznaje schorzenia kręgosłupa ( dyskopatia; guzy; zmiany pourazowe ), padaczkę, nowotwory układu nerwowego, udary mózgu, ze stwardnienie rozsiane (SM) oraz choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego, takie jak m.in. ch.Parkinsona, ch.Alzheimera; zespoły otępienne pochodzenia naczyniowego oraz niektóre poinfekcyjne zespoły np. w przebiegu boreliozy.
Poradnia zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami ze schorzeniami ogólnochirurgicznymi i prowadzi kontrolę po operacjach. Specjalista chirurgii ogólnej może kwalifikować pacjentów wymagających leczenia operacyjnego.
Chirurg ogólny w trybie ambulatoryjnym zajmuje się pacjentami m.in. ze zmianami skórnymi, chorobami paznokci, żylakami kończyn dolnych, po urazach tkanek miękkich, usunięciami guzków i brodawek skórnych (z badaniem histopatologicznym), przy wrastających paznokciach, zaopatrzeniach ran i urazów tkanek miękkich, nacięciach i zaopatrzenia zmian ropnych, zaopatrywaniu oparzeń i odmrożeń
zaopatrywaniu owrzodzeń i odleżyn.
Poradnia dermatologiczna zajmuje się chorobami skóry obejmując przy tym dolegliwości skóry głowy oraz paznokci. W zakres dyscypliny medycznej wchodzą również choroby ogólnoustrojowe, których objawy są widoczne właśnie na skórze (np. reakcje naczyniowe, zaburzenia, hormonalne). W poradni dermatologicznej lekarz zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem następujących chorób m.in. trądzik, trądzik różowaty, choroby alergiczne skóry, łuszczyca, zakażenia grzybicze, wirusowe i bakteryjne i inne.
Poradnia ginekologiczna zajmuje się leczeniem oraz rozpoznawaniem schorzeń w obrębie żeńskich narządów rodnych, prowadzeniem ciąży, diagnozowaniem przyczyn poronień, profilaktyką i leczeniem nowotworów kobiecych, a także leczeniem endometriozy i doborem antykoncepcji, leczeniem zaburzeń hormonalnych, profilaktyką i diagnostyką chorób szyjki macicy, stanów zapalnych i nowotworów narządów płciowych oraz opieką nad kobietą w okresie menopauzy.
Podczas wizyty u ginekologa można wykonać drobne zabiegi ginekologiczne, elektrokoagulację, badania cytologiczne, badanie czystości pochwy (biocenoza), założyć/usunąć wkładkę antykoncepcyjną, USG położnicze, USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne i dopochwowe.
Poradnia dietetyczna to miejsce, w którym dietetyk udziela porad, konsultacji i pomocy w zakresie zdrowego odżywiania. Głównym celem porady dietetycznej jest poprawa stanu zdrowia pacjenta poprzez dobór odpowiedniej diety.
Kompleksowa konsultacja z dietetykiem klinicznym obejmuje szczegółowy wywiad żywieniowy, analizę składu ciała oraz edukację żywieniową. Analiza składu ciała to idealny wstęp do wprowadzenia do swojego codziennego jadłospisu zbilansowanej diety.
Dietetyk pomoże Ci:
– W zmianie nawyków żywieniowych i utrzymaniu zdrowego stylu życia
– Zapewni wsparcie dietetyczne w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych
– W osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych
W jaki sposób?
– Poprzez edukację żywieniową,
– Analizę składu ciała,
– Spersonalizowany plan żywieniowy.
Od dnia 1 kwietnia zapraszamy w ramach opieki koordynowanej w ramach funduszu NFZ.
W naszej poradni zajmujemy się szeroko zakrojoną diagnostyką schorzeń układu krążenie oraz leczeniem zachowawczym i profilaktyką. Dysponujemy do tego kadrą wyszkolonych specjalistów oraz nowoczesnym sprzętem.
Na podstawie skierowania od kardiologa jest możliwość wykonania badań: Holter RR, Holter EKG, próba wysiłkowa, Echo-serca.
Zatrudnieni w poradni specjaliści jak i nowoczesny sprzęt pozwalają na zapewnienie wysokiej jakości usług w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń kardiologicznych
W poradni otolaryngologicznej (laryngologicznej) lekarz zajmuje się chorobami głowy i szyi, a w szczególności zaburzeniami dotyczącymi nosa i zatok, gardła, ślinianek, krtani i uszu. Diagnozowane są również przyczyny powiększonych węzłów chłonnych. Badanie w gabinecie otolaryngologicznym jest bezbolesne, a ujawnić może wiele schorzeń.
Dolegliwości, które wymagają diagnostyki laryngologicznej, to nawracające bóle głowy okolicy czołowej, połączone z ropnym katarem i niedrożnością nosa, zapalenia i przerost migdałków, nawracające infekcje gardła, trudności w połykaniu, krwawienia z nosa, duszność i inne zaburzenia oddychania, ból i wyciek z ucha, zaburzenia słuchu, szumy uszne i zawroty głowy. Zmiana na błonie śluzowej nosa i gardła utrzymujące się dłużej niż 2 tygodnie powinny być wskazaniem do konsultacji lekarskiej u laryngologa. Podobnie chrypka o niejasnej etiologii trwająca dłużej niż 4 tygodnie.
Lekarz może pokierować pacjenta na dodatkowe badania: rtg, audiometr i inne.
Poradnia świadczy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu narządu płciowego u mężczyzn i układu moczowego u kobiet.
Jednymi z najczęstszych problemów u mężczyzn, z którymi zgłaszają się pacjenci są schorzenia gruczołu krokowego. Poradnia urologiczna jest właściwym miejscem, do którego pacjenci powinni się zgłosić. W wielu przypadkach konieczna jest specjalistyczna diagnostyka i odpowiednie metody leczenia. W ramach poradni diagnozujemy i zalecamy indywidualne metody leczenia.
Lekarz może zająć się problemem nietrzymania moczu u mężczyzn (co często wynika z problemów z prostatą), kobiet – gdzie nietrzymanie moczu niejednokrotnie może być wynikiem osłabienia mięśni dna miednicy po porodzie oraz leczeniem nietrzymania moczu.
W poradni ortopedycznej leczymy schorzenia kręgosłupa, wady postawy (skoliozę, pogłębioną lordozę, koślawe kolana czy płaskostopie), stany zapalne w obrębie kości, uszkodzenie nerwów obwodowych czy choroby nowotworowe narządu ruchu.
Przychodnia ortopedyczna zajmuje się leczeniem stanów pourazowych – przykurczów, ograniczeń ruchomości, deformacji i skrócenia kości. Te ostatnie powikłania przebytych złamań czy urazów wielonarządowych wymagają niekiedy wykonania chirurgicznej korekcji – np. w przypadku zrostu kości długich ze znacznym skróceniem, rotacją, skrzywieniem osi długiej czy ograniczeniem ruchomości stawu. W przypadkach, gdy wystarczające jest działanie zachowawcze, konieczne jest skoordynowanie przez ortopedę działań rehabilitacyjnych, dobór odpowiednich wkładek do butów czy specjalnej podkładki na siedzenie, z którego korzysta na co dzień pacjent. Istotną część pracy ortopedy stanowi też działanie dotyczące minimalizowania skutków niepełnosprawności. Osobom z zaburzeniami chodu lub innymi poważnymi dysfunkcjami ortopeda pomaga właściwie dobrać kule, chodzik (czyli tzw. balkonik), wózek inwalidzki, a po amputacji kończyny – odpowiednią i zapewniającą maksymalne możliwości rehabilitacji protezę kończyny górnej lub dolnej.
Największą grupę dorosłych pacjentów ortopedy stanowią osoby ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów. Najczęstszymi objawami skłaniającymi pacjentów do wizyt u lekarza ortopedy są duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa czy inne zespoły korzeniowe, które mogą prowadzić nawet do niedowładów kończyn. Część przypadków takich zachorowań dobrze poddaje się rehabilitacji.
Poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z cukrzycą, pełni ambulatoryjną opiekę specjalistyczną nad chorymi na cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2 oraz cukrzycę ciążową. Poradnia diabetologiczna prowadzi edukację pacjentów w zakresie: obsługi glukometrów, nauki techniki podawania insuliny oraz miejsc jej podawania, nauki podstawowych zasad żywienia i wymienników węglowodanowych, diety, umiejętności samokontroli, postępowania w czasie dodatkowej choroby, hipoglikemii i hiperglikemii – ich objawów, przyczyn, postępowania.
EVOMED, ul. Dubois 27, 71-610 Szczecin
Rejestracja:
91 814 02 02
91 814 02 52
91 351 02 27
e-mail: dokumentacja@evomed.com.pl
EVOMED, ul. Strzałowska 24b, 71-730 Szczecin
Rejestracja:
tel.: 91 422 85 63
tel.: 91 421 49 20
e-mail: strzalowska@evomed.com.pl
Cena | |
---|---|
otolaryngolog | 230,00 zł |
neurolog | 230,00 zł |
urolog | 230,00 zł |
okulista | 230,00 zł |
chirurg ogólny | 230,00 zł |
ortopeda | 230,00 zł |
dermatolog | 230,00 zł |
ginekolog | 230,00 zł |
kardiolog | 230,00 zł |
psycholog | 160,00 zł |
reumatolog | 230,00 zł |
endokrynolog | 230,00 zł |
psychiatra | 200,00 zł |
diabetolog | 230,00 zł |
dietetyk | 160,00 zł |